O NAMATijela upravljanja

Tijela upravljanja

Rad GDCK Vodice i njegovih tijela je javan.

Javnost rada osigurava se kontinuiranim internim izvješćivanjem članstva (na sjednicama tijela, pisanim izvješćima, neposrednim susretima i drugo), izvješćivanjem šire javnosti putem sredstava javnog priopćavanja o radu GDCK Vodice ili na drugi prikladan način.

Iznimno sjednice određenih tijela mogu biti zatvorene kad se raspravlja o osobnim podacima za pojedine članove, a koji bi tim članovima mogli nanijeti moralnu i materijalnu štetu. Isključenje javnosti može također biti u slučaju razmatranja predmeta Službe traženja i u drugim slučajevima propisanim zakonom.

GDCK Vodice ima ova tijela:

skupštinu,
predsjednika i potpredsjednike,
odbor,
nadzorni odbor i
ravnatelja

Djelokrug rada navedenih tijela utvrđuje Statutom GDCK Vodice.

KONTAKTKonkaktirajte nas
Obala Ive Juričev Cota 9,
22211 Vodice
022 310 325
099 505 9362
SKUPŠTINA GDCK VODICE

Skupština GDCK Vodice je najviše tijelo upravljanja i odlučivanja čiji rad se odvija na sjednicama i u kojem sudjeluju članovi putem izabranih predstavnika – zastupnika. Svaki zastupnik ima jedan glas.

Skupština broji 21 zastupnika i to:

14 zastupnika iz mjesnog društva Crvenog križa Vodice,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Srima,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Čista Velika,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Prvić Šepurine,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Prvić Luka,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Gaćeleze,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Čista Mala,

1 zastupnik iz mjesnog društva Crvenog križa Grabovci.

Mandat zastupnika Skupštine traje četiri godine s mogućnošću ponovnog izbora. Rokove za provođenje izbora za zastupnike u Skupštini utvrđuje Skupština prije početka izbora za novo mandatno razdoblje, a u skladu s kalendarom izbora koji utvrđuje Hrvatski Crveni križ.

ODBOR GDCK VODICE

Luka Lipić, predsjednik
Marija Birin, zamjenik predsjednika
Sanja Radin-Mačukat, zamjenik predsjednika
Ivica Bilan, član
Blanka Valinčić, član
Martina Tabula, član
Ivana Milulandra, član
Marina Juričev-Martinčev, član

NADZORNI ODBOR GDCK VODICE

Katarina Šprljan Marina, predsjednica
Branimir Marić, član
Dinko-Križan Vučak, član

RAVNATELJICA GDCK VODICE

Marijana Biluš spec. oec

kontakt:  marijana.bilus@gmail.com

PREDSJEDNIK GDCK VODICE

Luka Lipić dipl.oec

kontakt: luka.lipic@grad-vodice.hr

 

Humanost

Međunarodni pokret Crvenoga križa i Crvenoga polumjeseca, nastao u želji da bez diskriminacije pruža pomoć svim ranjenicima na bojnom polju nastoji u svim prilikama spriječiti i ublažiti ljudsku patnju. Svrha Pokreta je zaštita života i zdravlja te osiguranje poštivanja ljudske osobe. On promiče uzajamno razumijevanje, prijateljstvo, suradnju i trajan mir među svim narodima.

Nepristranost

Pokret ne pravi razliku s obzirom na nacionalnu, rasnu, vjersku, klasnu ili političku pripadnost pojedinca, već nastoji ublažiti njegove muke, isključivo vodeći računa o njegovim potrebama, dajući prednost najhitnijim slučajevima unesrećenih.

Neutralnost

Da bi očuvao povjerenje svih, pokret se ne opredjeljuje u neprijateljstvima i ne upušta se u rasprave političke, rasne, vjerske ili ideološke prirode.

Neovisnost

Pokret je neovisan. Nacionalna društva, iako su pomoćna tijela humanitarnih službi svojih vlada i podvrgnuta zakonima svojih zemalja, moraju očuvati svoju autonomiju kako bi u svako doba mogla djelovati u skladu s načelima Pokreta.

Dobrovoljnost

Pokret je dobrovoljan i ne pokreće ga želja za dobitkom.

Jedinstvo

U svakoj zemlji može postojati samo jedno društvo Crvenog križa ili Crvenog polumjeseca. Ono mora biti dostupno svima i provoditi humanitarnu djelatnost na cjelokupnom teritoriju.

Univerzalnost

Međunarodni pokret Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, u kojem sva društva imaju jednak položaj i dijele jednaka prava i dužnosti uzajamnog pomaganja, svjetski je pokret.
https://www.crvenikriz-vodice.hr/wp-content/uploads/2024/08/nacela2.jpg

POSTANI VOLONTERPristupnica za volontiranje

Volontiranje je čin nesebičnosti, gdje svaki trenutak koji posvetimo drugima postaje zrno nade i promjene. Kroz volontiranje učimo o snazi zajedništva, o vrijednosti empatije i o tome koliko naše male geste mogu imati ogroman utjecaj. Kad pomažemo drugima, zapravo obogaćujemo sebe, otkrivamo svoje istinske vrijednosti i postajemo svjedoci onoga što znači biti čovjek. Volontiranje nije samo davanje – to je ulaganje u bolji svijet za sve nas.